Soutěže Golden Bohemia 2021 a ČMPK již v září!

Vážená paní, vážený pane,

s potěšením vám oznamuji, že EBCU (European Beer Consument Union) v červenci zařadilo českou národní degustační soutěž s mezinárodní porotou Golden Bohemia, probíhající pravidelně v lednu, mezi osm prestižních světových soutěží, kterým poskytuje záštitu a podporu. Proto jsme se rozhodli letošní ročník uspořádat, a to v nejbližším možném termínu. 

Národní degustační soutěž se zahraniční porotou Golden Bohemia 2021 proběhne 8. a 9. září 2021 v Rytířském sále Pivovaru a restaurace u Fleků. 

 

Souběžně se uskuteční také národní degustační soutěž s českou porotou České a moravské pivni koruny 2021.

 

Obě soutěže mají 49 totožných kategorií, jejichž seznam najdete v příloze. Podrobný popis zašleme na vyžádání. Pro obě platí shodná soutěžní pravidla a pokud přihlašujete sudové pivo, stačí zaslat jen jeden sud pro obě soutěže zároveň. 

Vítěze, kteří se umístili na prvních třech místech, budeme vyhlašovat v každé kategorii zvlášť. Zároveň lze v soutěži obdržet ocenění Nejlepší pivovar České republiky, které získá pivovar, jehož polovina a více přihlášených vzorků byla porotci hodnocena jako „velmi dobrá“. 

 

Účast v mezinárodní porotě Golden Bohemia 2021 již potvrdili Tim Webb, Lorenzo Dabove, Harald Schieder, Oliver Wesseloh, Simonmattia Riva a další renomovaní znalci piva. 

 

O Českých korunách již tradičně rozhoduje porota složená z českých profesionálů. Přihlášením do soutěže získává pivovar možnost přihlásit svého zástupce do poroty buď jako jejího plnoprávného člena, nebo si hodnocení piva může vyzkoušet jako host. Zároveň má pivovar nárok na VIP vstup zdarma na setkání více než 30 dodavatelů surovin a technologií se sládky a majiteli pivovarů pod názvem Pivo Bier Ale B2B. Toto setkání proběhne 8. září v hlavním sále pivovaru U Fleků, včetně večerní afterparty.

 

Základní termíny:

Závoz vzorků do Pivoobchodu.cz Zdeňka Krupičky (J. Želivského, 130 00 Praha 3): 23. srpna – 3. září

Uzávěrka přihlášek a připsání soutěžních poplatků na účet: do 3. září 

Degustace: 8. a 9.  září v Pivovaru a restauraci U Fleků.

Vyhlášení výsledků: 24. a 25. září na Festivalu minipivovarů na Pražském hradě

 

Cena za přihlášení vzorku piva do soutěže Golden Bohemia 2021 je 800 Kč bez DPH za lahev, 1200 Kč bez DPH za sud.

Cena za přihlášení vzorku piva do soutěže České a moravské pivní koruny 2021 je 600 Kč bez DPH za lahev, 900 Kč bez DPH za sud.

 

Přihlášky zasílejte co nejdříve, abychom vám mohli vystavit fakturu a platba za vzorky byla připsána na účet pořadatele nejpozději dne 3. září 2021.

Vzorky piva, u nichž nebude včas uhrazen poplatek, budou vyřazeny.

 

Sudy 10, 20, 30 l KEG. (Neakceptujeme sudy petainer.)     

Lahve obsah 0,5 l ……………………24 ks

             obsah 0,75 nebo větší……..  12 ks

Lahve musejí být umístěné v přepravce nebo papírovém kartonu.

POZOR! Uvedený objem piva je závazný pro jednu soutěž, ale v případě přihlášení do obou soutěží zůstává stejný.  

Sudy nebo basy od vzorků si po soutěži vyzvedněte v Pivoobchodu p. Krupičky do 24. září, při pozdějším odběru bude účtováno skladné.

 

 

Pivovary, které přihlásily vzorky do předchozího ročníku Golden Bohemia 2020 a České a moravské pivní koruny 2020, mohou do ročníku 2021 přihlásit stejný počet vzorků jako loni zdarma, jelikož pandemie nám zabránila uspořádat slavnostní vyhlášení, předat diplomy i zpětné vazby k soutěži.

 

V přihlášce uvádějte počet aktuálně přihlášených vzorků a za lomítkem počet vzorků, na které máte za účast v roce 2020 nárok přihlásit zdarma. (Příklad:  Pivovar loni přihlásil 3 vzorky a letos chce přihlásit celkem 6 vzorků piva. Uvede tedy 6/3 a obdrží fakturu na platbu jen za tři vzorky

 

Těším se na Vaši účast

Dej Bůh štěstí

 

Pavel Borowiec

zakladatel Golden Bohemia a České a moravské pivní koruny